Země s největším množstvím zlataNejvětší množství rezervy zlata má v současné době USA, kde se nachází více než 8130 tun zlata. Na druhém místě je s velkým odstupem Německo (3401 tun) a na třetím Mezinárodní měnový fond (2814 tun). Bohaté na zlato jsou také Itálie, Francie, Čína, Švýcarsko, Rusko, Japonsko a Nizozemí.

Servis24 přihlášení vám umožní snadný přístup k vaším financím.

Investiční zlato a typy investorů

U nákupu investičního zlata rozlišujeme několik typů investorů. Mezi základní typy investorů do zlata patří nákupci aktiv, lidé uchovávající bohatství, investoři, spekulanti, centrální banky, finanční instituce, zajišťovatelé portfolií, liberálové a tzv. gold bugs (zlatí brouci).

Nákup investičního zlata a daň z přidané hodnoty

Investiční zlato je od daně z přidané hodnoty osvobozeno – nově byla tato komodita definována po vstupu České republiky do Evropské unie a po změně zákona se tak z nákupu investičního zlata neplatí žádné DPH. Nulová daň z přidané hodnoty se vztahuje nejen na investiční zlato koupené v Česku, ale i na to dovezené z kterékoli jiné země Evropské Unie. Podle platného zákona se za investiční zlato považují jednak zlaté slitky, které mají ryzost minimálně 995 tisícin a také zlaté mince o ryzosti min. 900 tisícin, které byly vyraženy po roce 1800 a byly používány jako platidlo. Naopak od daně z přidané hodnoty nejsou osvobozeny zlaté medaile, slitky ryzího zlata, jejichž producenti nemají akreditaci na mezinárodním trhu zlata a slitky bez vyraženého sériového čísla.

Chybí Vám finanční prostředky a výplata je v nedohlednu? V tomto případě je naše rychlá půjčka před výplatou určená především pro Vás. Naše půjčky Provident jsou nebankovní transparentní spotřebitelské úvěry s přehlednou smlouvou bez skrytých a sankčních poplatků. Česká spořitelna poskytuje služby drobným klientům, malým a středním firmám, obcím i velkým korporacím.

Investiční zlato a jeho cena

Cena investičního zlata se neustále mění a závisí na obchodování na komoditních trzích. Zatímco v posledních dvanácti letech jeho hodnota neustále rostla, letos zažilo největší pád za posledních třicet let. Jedna věc je však cena zlata na volném trhu a něco jiného je jeho hodnota, která je dlouhodobě stabilní.

Investiční zlato a spoření

Jednou z možností, jak spořit svoje peníze, je spoření do zlata. Takové spoření je velmi výhodné a výnosnější než jiné způsoby spoření. Navíc je naprosto bezpečné a spořit můžete už od malých částek. Výhodou spoření do zlata je také to, že je vhodné i pro ty, kteří nemají na svém účtu velké množství peněz a nemohou si tedy hned koupit drahé zlato za desítky nebo stovky tisíc korun. Zatímco u jiných typů spoření bývají tyto úspory znehodnocovány inflací, u spoření do zlata tato situace nehrozí. Navíc je investiční zlato osvobozeno od daně z přidané hodnoty. U spoření do zlata neplatíte žádné poplatky za vedení účtu, ani žádné roční daně z výnosu. Navíc svoje peníze máte kdykoli k dispozici. Na kterých českých webových stránkách můžeme nabídky spoření do zlata najít?

Jednou ze společností, u kterých můžeme spořit do zlata je ČM Aurum, která patří pod Českou mincovnu. Nabídku spoření ve zlatě pak najdeme pod tímto odkazem: http://www.cm-aurum.cz/sporeni-ve-zlate-1179/, kde jsou veškeré podrobné informace a můžeme se zde také zaregistrovat do Zlatého konta, které nám umožní nejen spořit, ale i investovat, získat zlatý certifikát a mnoho dalšího. Další stránky, které se týkají spoření do zlata najdeme na adrese http://www.sporeni-se-zlatem.cz/. Na těchto stránkách si můžeme přečíst spoustu podrobných informací a zajímavostí týkajících se spoření do zlata včetně ceníku a kontaktů na odborné poradce. Velmi dobře zpracované a přehledné jsou také stránky http://www.sporenivezlate.cz/. Kromě nabídky zlatých a stříbrných slitků společnost nabízí také odborné a profesionální finanční poradenství. Na stránkách si také můžete nechat zpracovat návrh spoření ve zlatě po zadání předpokládaného měsíčního vkladu a celkové doby spoření. Poslední společností, kterou si v této části představíme, je pražská Golden Gate, která sídlí přímo v centru Prahy na Václavském náměstí. Investiční zlato si zde můžete pořídit buď formou jednorázové investice, ale můžete využít i nabídky výhodného spoření. Webové stránky této společnosti najdeme na adrese http://www.goldengate.cz/.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!