Na co si dávat pozor při nákupu?Pokud se rozhodneme investovat svoje peníze do nákupu investičního zlata, měli bychom pečlivě zvážit, u které společnosti si zlato koupíme a dát si na určité věci pozor. Na co všechno bychom před nákupem zlata měli myslet? Při investici do zlata bychom neměli investovat více než 15 procent částky, kterou jsme schopní ušetřit. Zároveň bychom měli počítat s tím, že se jedná o dlouhodobou investici. Při výběru společnosti, u které budeme investiční zlato kupovat, bychom měli dát přednost osvědčeným a známým společnostem, které už v této oblasti mají dlouhodobé zkušenosti. Pozor bychom si měli dát na ty firmy, které slibují až příliš vysoké roční výnosy. Další věc, která je důležitá, je výše poplatků. Některé společnosti si účtují příliš vysoké vstupní poplatky nebo marže a je tedy třeba myslet i tuto věc a opravdu pečlivě porovnat nabídky jednotlivých společností. Je také třeba si dávat pozor na to, co je a co není investiční zlato. Jednou z velkých výhod investičního zlata je totiž to, že je osvobozeno od DPH. Například u investičních zlatých mincí toto ale platí pouze pro mince, které jsou zveřejněny ve věstníku ČNB. U ostatních už je DPH plných 21 procent a to samé platí i pro stříbro a jiné cenné kovy. Pozor si musíme dávat také při prodeji našeho investičního zlata a myslet musíme také na to, že investujeme v českých korunách a je tedy vždy třeba brát v úvahu i měnové kurzy a jejich vzájemný poměr.

Poskytujeme rychlé půjčky ihned na účet z pohodlí vašeho domova. Kvalitní půjčky bez registru dnes nabízí mnoho nebankovních společností. Rychlá půjčka před výplatou je často velice výhodná. Nebankovní půjčky Provident jsou vhodné pro každého.

Investiční zlato a jeho nákup u České spořitelny

Investiční zlato ve formě zlatých investičních slitků je možné zakoupit také u největší české bankovní instituce – u České spořitelny. Tento nákup je možné provést v 79 vybraných pobočkách této banky, kde klient projedná nákup investičního zlata s odborným poradcem a poté spolu uzavřou kupní smlouvu. Aby mohla být tato smlouva uzavřena, musí mít klient dostatečné množství prostředků na svém investičním účtu. Osobně si mohou klienti převzít investiční zlato na vybraných pobočkách České spořitelny v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci, Olomouci, Ostravě, Plzni, Praze, Ústí nad Labem a Zlíně. O tom, že je zlato připraveno na pobočce, je klient informován prostřednictvím smsky nebo e-mailu. Na těchto pobočkách je investiční zlato možné také odprodat – jde to ale pouze u těch slitků, které byly nakoupeny právě u České spořitelny a zároveň nesmí být nijak poškozeny.

Servis24 přihlášení na účet vám umožní přístup k běžným účtům od České spořitelny. Servis24 přihlášení vám umožní snadný přístup k vaším financím.

Investiční stříbro

Kromě investičního zlata je zajímavou možností, jak investovat finance také nákup investičního stříbra. Jedná se o specifickou formu stříbra, které se používá k investičním účelům. Stejně jako investiční zlato, tak i investiční stříbro se vyrábí ve formě slitků, mincí a cihliček, které mají velmi vysokou ryzost, dosahující až 99,9 %. Investiční stříbro nemá moc vysokou sběratelskou ani uměleckou hodnotu, hlavní hodnota zde spočívá ve stříbře jako takovém. Investiční stříbro je nejvíce rozšířeno zejména v USA a některých zemích Středního východu a Asie. U nás zatím investoři upřednostňují spíše investiční zlato. Kromě nákupu investičního stříbra lze do této komodity investovat také pomocí nepřímých nástrojů, mezi které patří např. certifikáty, akcie atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!